Doğal ve etkileyici bakışlar | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Doğal ve etkileyici bakışlar

1 ay önce
18 kez görüntülendi

Doğal ve etkileyici bakışlar

Sağlıklı bir ifade ve görünüş için kaş yapısının önemi büyük. Sizi siz yapan fiziksel özelliklerinizden biri olan kaşlarınızı daha doğal hale getirmek için öğrenmeniz gerekli olanlar bu satırlarda…

Bakışları anlamlı ve doğal hale getirme konusu ile ilgili kaşlara büyük görev düşüyor. Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, mutluluğumuzu, kızgın ya da üzgün olduğumuzu ifade ederken en fazla kaşlarımızı kullandığımızın altını çizerken, bakışlarımızı tamamlayan yegane yapı taşının kaşlarımız olduğunu söylüyor. Dolayısıyla kaşlarımızın her zaman bizim karakterimize, mizacımıza ve yüzümüzün anatomik yapısına makul olması gerektiğine dikkat çekiyor.

Kaş modası var mı? Yoksa tek tip kaşlar mazide mi kaldı?
Her şeyin modası olduğu gibi kaşların da kuşkusuz modası var. Aslına bakarsanız kaşın, cildin hatta makyajın en fazla esinlendiği alan moda sektörü. Biliyoruz ki her defilede tanıtılan kıyafet ve giyim tarzlarına makul makyajlar yapılıyor. Dolayısıyla bu durum kaş modellerini de etkiliyor. Zaman zaman kalın, bazı durumlarda ince, kavisli, düz ya da daha sıra dışı kaş modelleri moda olabiliyor. Ancak dünyada vazgeçilmeyen tek trend var ki o da estetik ve hoşliğin en önemli yapı taşı olan “doğallık”. Aslında bizim vurgulamak istediğimiz en önemli nokta anatomik kaş modası. Yani kişinin yüzüne İdeal olan, en yakışan kaş yapısı. Tek tip kaşlar artık mazide kaldı, anatomik kaş dizaynı bu yılın ve gelecek yılların en belirleyici modası olacak.

Doğal kaşlara sahip olmak için nelere dikkat etmek gerekiyor?
Her şeyden önce bakımlı olmalıyız. Kaşlarımızı bakımlı hale getirebilmek için kaş vitaminleri ve kaş detoksu programlarından yararlanabiliriz. Bunun yanı sıra yüz yapımıza İdeal kaş dizaynı yapılmalı. Bu noktada 4D anatomik kaş dizaynı uygulaması makul, etkin ve en güçlü tekniklerden biri. Bu yöntemle kişinin yüz anatomisine makul bir dizayn ile kaşlardaki doğallık korunuyor.

Doğallığı yakalamaya çalışırken genellikle hangi yanlışlar yapılıyor?
Zaman zaman belirli etkilerden kaynaklı kaşlarımız dökülebiliyor, bazen girdiğimiz gerilimli bir dönem veya mevsimsel etkiler de kaşlarda dökülmeye ve yapısında bozulmaya yol açabiliyor. Doğal kaşlara sahip olmak isteyenler ise farkına varmadan yanlış programlarla ve ürünlerle kaşlarının dökülmesine, yapısının bozulmasına neden olabiliyor. Bu süreçte jilet, makine, yanlış aparatlar hatta kullanılan kalemler bile kaşlarımıza zarar verdiği gibi bunun yanı sıra cilt yapısında da bozulmalara yol açabiliyor. Uygulanan bütün prosedürlerin, her zaman bu alanda uzman kişilerce yapılmasını ise yararlı buluyorum.

Kaşlar da saçta ve ciltte olduğu gibi mevsim geçişlerinden etkileniyor mu?
Vücudumuzun tamamı bir bütün ve birbirinden ayırmak olası değil. Kaşlarımız, saçlarımız, cildimiz… Bunların tamamı mevsim geçişlerinden etkileniyor. Mevsim geçişlerinde cildimizde kuruluk, yağlılık, akne sorunları ve buna benzer lekeler, saçlarda yaşanan dökülme, hacim kaybı ve renk değişiklikleri gerçekleşebiliyor. Kaşlarımız da mevsim geçişi boyunca dökülme ve yıpranma yaşayabiliyor. Ayrıca kaş köklerinde kuruma ve yaralanmalar da sıkça karşılaştığımız sorunlerden… Mevsim geçişlerinde yaşanan sorunlerde cildimizde ve saçlarımızda yaşanan sorunlere aldığımız önlemler olduğu gibi kaşlarımız içinde çeşitli çözümlerimiz mevcut. Özellikle bu geçiş zamanlarınde kaş detoksu uygulaması ile bu sorunler giderilebiliyor.

Kaş programlarından bahsedecek olursak, ihtiyaçlara göre hangi programlar yapılabilir?
Kaş için yapılabilecek bugüne kadar duyulmuş sayısız teknik var. Bizim felsefemiz doğal olanı koruyarak mevcut yapıyı daha da iyileştirmek. 4D anatomik kaş dizaynı uygulaması her ihtiyaca göre form alabilecek bir uygulama. Bazen kaşlarımızda hacim fazlalığı oluyor. Bu durumda yüzümüze yapılan anatomik dizayn ile hacim fazlalıklarından kurtuluruz. Kaşlarımızın ortasında, altında ya da üstünde verilen biçim doğrultusunda uygulanan özel tekniklerle kalıcı bir dizayn sağlanabiliyor. Bazen de kaşlarımızda dökülme ya da kaş yapısı sonucu nadirlikler mevcut ise bu aşamada 4D anatomik kaş dizaynı kapsamında kıl efektleri verilerek nanopigmentasyon prosedürü gerçekleştirilip, ihtiyaç doğrultusunda vitamin ve detoks programları ile desteklenerek nadir kaş sorunune son verilebiliyor. Kaş programlarında sıkça kullanılan pigmentasyon ise medikal bir prosedür. Klinik ortamında yapılması gerekiyor ve hijyen koşulları da çok önemli. Uygulamayı yapan kişinin konusu ile ilgili uzman olması ve gerekli sertifikaları bulunması da bir diğer önemli husus.

Doğal görünümü yakalamak için hangi hoşlik ürünlerinden faydalanılabilir?
Güzellik ürünleri kullanılmadan önce kesinlikle bir cilt analizi yaptırılmalı. Cildimizin neye ihtiyacı olduğunu ilk önce belirleme etmeli, sonrasında onun ihtiyacına göre doğal ve organik ürünlerle prosedürler yaptırmalıyız. Kimyasal madde içeren ürünlerle yapılan tedaviler yarardan çok zarar getirebiliyor. Bu prosedürlerin sonrasında analizi yapan hekim ile beraber İdeal ürün ve tedavi tekniği belirlenmeli.

ModaVeKadinlar

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık