Dumanı üstünde makyaj | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Dumanı üstünde makyaj

1 ay önce
14 kez görüntülendi

Dumanı üstünde makyaj
Dumanı üstünde makyaj
Buğulu göz makyajı zamansız bir trend olarak her yıl moda haftalarının baş tacı. Söz konusu olan derin ve etkili bakışlar yaratmaksa, bizim de favorimiz kuşkusuz.

Kış aylarının buğulu göz makyajı soğuk renklerin etkisi altında. Siyaha uzanan gri tonları ile kahverengi ile buluşan nude tonlar yine favorimiz ancak fütüristik programlara da açığız tabii. Metalik tonlar ve bilhassa zümrüt yeşili ise bahar trendlerine göz kırpıyor.

Siyah gölgeler, karanlık görüntüler
Yani gotik rock’n roll kısacası. Gotik estetiğin çekim alanımıza girmediği bir zaman yok. Buğulu göz makyajını metalik gold, bakır, bordo ve siyah eyeliner’la yapılan kaligrafik çalışmalarla birleştirerek rock’n roll ruhunuza modernizm katabilirsiniz ancak glam-rock görüntüsü istiyorsanız tek tercihiniz koyu kahve ve siyah tonlar olmalı. Dudaklar da bu rock imajını destekleyecek biçimde siyaha yakın bordo veya kırmızının en koyu tonları olabilir. Dramatik etkiyi vurgulayan siyah eyeliner ve maskara ile belirginleştirilmiş gözler her zaman kadınsı ve çekici bir imajın en önemli ipuçları.

Stil ipuçları
1. Her zaman göz makyajı bazı kullanın. Bu, üzerine süreceğiniz farın daha kalıcı olmasını ve homojen bir biçimde dağınık hale gelmesinı sağlar.

2. Göz kapaklarının iç kısmına açık renk, göz kapaklarının kaşla buluştuğu bölgeye ise koyu renk far sürün. En az iki farklı tonda far kullanmalısınız ancak üç farklı ton, ışık-gölge oyunları için en uygun.

3. Bu adımda her iki veya üç renk grubunun birbirine iyice yedirildiğinden emin olun; zira bu homojen yapı buğulu göz makyajının zeminini oluşturuyor.

4. Göz altlarına ince bir çizgi durumunda siyah göz kalemi sürün ve kesik uçlu bir far fırçası sayesinde bu siyah kalemi dağıtın. Fazlalığı bir parça göz makyajı temizleyicisi eklenmiş kulak çubuğu ile silin. Gözlerinizi fazla ovalamayın ve mendil kullanmayın. Bu durum gözlerinizin kızarmasına neden olur.

5. Sıra siyah göz kalemi veya eyeliner’a geldi. Son adımda ise bol maskara ile göz makyajını tamamlayın.

ModaVeKadinlar

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık