Güzellikte selfie devri | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Güzellikte selfie devri

1 ay önce
22 kez görüntülendi

Güzellikte selfie devri
Artık neredeyse hepimizin bir sosyal medya hesabı ve o hesaplara yüklediğimiz çekici fotoğrafları var. Biz sosyal medyaya verdiğimiz pozlarla ayak uydurmaya çalışırken, hoşlik dünyası da bu pozları gerçek dünyaya taşımaya çalışıyor.

Woman portrait beautiful close-up with healthy skin happy. Studio shot. Isolated on white.


İnternet artık hayatımızın her yerinde. İşte, seyahatte, toplantılarda… Nereye gidersek, “Durun, bir selfie çekelim!” akımı ise olmazsa olmazlardan. Peki neden selfie çekmek bu kadar çok sevildi? Acaba selfie ile çekilen pozlarda kendimizi daha hoş bulduğumuz için olabilir mi? Bu problemin yanıtını Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Ali Duman’dan alırken, selfie estetiğini keşfe çıktık.

Selfie estetiği
Sosyal medyanın hayatımıza soktuğu selfie yarışı, artık neredeyse hernet tutkusu haline geldi. “Selfie çekerken nasıl daha hoş görünürüm?” sorusuyla beraber, fotoğraftakini gerçek hayattaki görüntüsünden daha fazla beğenenlerin sayısı da az değil. Dr. Duman, selfie çekerken yapılan mimiklerle insanın anlık olarak değiştirmeye çalıştığı anatomik yapıları ayrı ayrı inceleyerek, bunun hoşlik dünyasına nasıl uyarlandığını şu şekilde anlatıyor: “Artık aşağı yukarı herkes fotoğrafını çekerken telefonunu yukarıya kaldırmaya, dudaklarını büzmeye, yanaklarını içeri doğru çökertmeye ve gözlerini biraz kısmaya başladı… İşte ben buna ‘selfie yüzü’ diyorum.”

Püf noktaları
* Cep telefonunuzu yukarıyada tutar ve bundan dolayı yüzünüzü yukarıya doğru kaldırırsanız; boynunuz, çene altınız (gıdınız) ve buna bağlı olarak alt yüz ile ağız çevreniz geriliyor. Bu hareket, o bölgelerde gevşemeye ve hatta sarkmaya başlamış derin cilt altı yapıları (kas, fAsya ve diğer bağ dokular) ile cildi gerginleştirip, çene kemiğinizi ortaya çıkaran, genç ve diri bir ifade veriyor. Yine aynı biçimde yukarı bakarak fotoğraf çektirme sırasında biraz gıdısı olanların da bu cilt altı yağ fazlalığı gerilip, incelerek kamufle oluyor. Göz altı kırışıklıklarınız ve torbalarınız da gerilmeye bağlı olarak azalıyor. Kısacası; tek bir hareketle göz çevresi, alt yüz ve boynunuzda güzelunuza gitmeyen her şeyden bir anda kurtulabiliyorsunuz. En azından, fotoğraf çektirdiğiniz 3-5 saniye için!
* Çekim anında yanaklar içeri çekiliyor, toplum arasındaki deyimle “avurtlar çökertiliyor”. Yanaklarımız hem konuşma, hem çiğneme, hem de öğütme gibi karmaşık hareketleri yapabilme becerisine sahip kkatiyenrın örgü durumunda bulunduğu bölgeler. Bu kas örgüleri arasında farklı boy ve biçimlerde yağ yastıkçıkları bulunuyor. Söz konusu yağ yastıkçıkları, yıllar içinde hem bağ dokularının, hem kkatiyenrın, hem de cildin diriliğini kaybetmesi ve yerçekiminin etkisiyle aşağı doğru yer değiştiriyor. Böylece önceleri zirvesi aşağıda bir üçgen olan yüz hatları, tam tersine dönüşüyor. Güçlü yanak kkatiyenrını kullanarak bu yağ yastıkçıklarını ağız içine doğru hareket ettirmekle hem daha zayıf, hem de daha genç ve diri bir ifade yakalamak mümkün oluyor.

Woman portrait beautiful close-up with healthy skin happy. Studio shot. Isolated on white.


* Dudakları büzmek, son derece klasik bir fotoğraf çektirme hareketi. Bu sayede; dudakları ve bilhassa üst dudağı olmasından daha kalın göstermek, yanak-dudak oranını daha da en uygune yakın hale getirmek amaçlanıyor. Burun kenarlarından ağız köşelerine doğru inen ve zaman içinde derinleşen oluklar da bu areket ile daha az belirgin oluyor.
ModaVeKadinlar

* Son şeklinde de gözleri biraz kısmak… Bu manevra ile göz çevresi kkatiyenrını harekete geçirerek, aşağı doğru yer değiştirmiş dokular gerginleştirilip yukarı, göz kapağına yaklaştırılıyor. Böylece oluşmuş torbaları ve belirgin hale gelmiş gözyaşı oluğu gibi çizgiler yok ediliyor. Tüm bunları 3-5 saniye için yapıp, fotoğrafta 10 yaş daha genç ya da 10 kg daha zayıf, daha hoş, çekici, daha karizmatik görünebilirsiniz. Peki sonra? Sonra yine gıdı oluşuyor, yanaklar aşağı kayıyor, göz kenarlarındaki çizgiler ya da göz altlarındaki oluklar ortaya çıkıyor.

Woman portrait beautiful close-up with healthy skin happy. Studio shot. Isolated on white.


Küçük müdahaleler, hoş sonuçlar
* Yanaklar
Geniş ve tombik yanaklar, sizi olduğunuzdan kilolu gösteriyor. Yıllar geçtikçe dokuların gevşemesi ile bu kütlelerin çenenin her iki yandan aşağı sarkması da cabası. Yüzde, cilt altında ve mimik kkatiyenrının arasında bulunan yağ yastıklarını, klasik yüz germe operasyonu dışında azaltabilmek imkânsız. Klasik liposuction, böylesine hayati yapıların bulunduğu bir bölgede çok riskli olabiliyor. Ancak lazerin estetik cerrahiye girmesiyle beraber bu bölgedeki yağ dokusu istenilen miktarda azaltılabiliyor ve cilt gerilebiliyor.

ModaVeKadinlar

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]

Güzellikte selfie devri Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık