Kıvırcık saçları evde boyamanın adım adım yöntemi | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Kıvırcık saçları evde boyamanın adım adım yöntemi

1 ay önce
34 kez görüntülendi

Kıvırcık saçları evde boyamanın adım adım yöntemi

Kıvırcık saçları boyamak hiç de basit bir şey değildir. Özellikle kuaför dışında saçınızın kendiniz evde boyamaya karar verdiyseniz durum daha da ciddi bir şekle dönüşür.

Kıvırcık saçlar eşit boyanmadığında farklı renkteki buklelere sahip olmak gibi bir risk taşır. Bu nedenle evde boya yapacaksanız ve kıvırcık saçlarınız varsa çok daha sistematik bir biçimde çalışmalısınız. Öncelikle kıvırcık saçlarınız varsa yüksek kondisyonlu bir boya tercih etmeniz gerekir. Çünkü zayıf boyalar saçınızın eşit biçimde boyanmamasına neden olur. Bu nedenle de dalgalı bir saça sahip olabilirsiniz. Tabii boya seçimi yaparken saçlarınızın sağlığını da koruyan bir boyayı tercih etmeyi unutmamalısınız. O halde gelelim saçınızı aşama aşama nasıl boyamanız gerektiğine:

Adım 1: Öncelikle saçınızın buklelerini iyice açın. Bu biçimde çok daha komojen bir dağılım sağlarsınız. Daha sonra saçınızı iki önde iki de arkada olmak şartıyla dört eşit bölüme ayırın. Ayırdığınız her bölümü yavaşça ufak birer topuz haline getirin ve bu yolla tutturun.

Adım 2: saç boyanızın rengi koyuysa cildinizde lekelerin oluşmaması için önce boynunuzun üst kısmına, alnınıza ve kulaklarınıza jel sürün. Saç jölesi de aynı prosedürü görecektir.

Adım 3: Eldivenlerinizi takın ve boyanın içinden şıkan tüp boyayı şişeye sıkıp, rengi elde etmek için iyice çalkalayın. Tüm renk oluşana ve homojen bir karışım elde edene kadar çalkalamaya devam edin. Boyamaya başlamadan önce bir yere sıkıp yeterince karışıp karışmadığını kontrol etmeyi unutmayın.

Adım 4: Ön üst topuzlardan birini çözün ve rengi orta kısımdan başlayarak saç çizginiz boyunca sürün. Damlama formula prosedürü daha basit hale getirecektir. Saç diplerinizi kapattıktan sonra köklerin uçlarına kadar boya sürüp her iyice karıştırın. Böylece diplerdeki boyalar da uçlara nüfus edecektir. Bu prosedürü kalan üç bölümde de yeniden edin ve rengin tam anlamıyla tutması için 30 dakika kadar bekleyin. (Boyanızın üzerinde ne kadar beklemeniz gerektiği yazmaktadır.)

Adım 5: Saçınızdaki bütün boyayı iyice durulayın. Saçınızdan akan su berraklaşıncaya kadar yıkamaya devam edin. Daha sonra şampuanlayın ve yıkayın. Son olarak boyanızın içinden çıkan conditioner’ı uygulayın ve tamamıyla durulayıp, kurutun. İşte istediğiniz renkteki harika saçlara ulaştınız bile! Üstelik tamamıyla sizin eseriniz.

ModaVeKadinlar

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık