Kulak ve Buruna Kaçan Yabancı Cisimlerde İlk Yardım | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.77 TL
EURO: 6.36 TL

Kulak ve Buruna Kaçan Yabancı Cisimlerde İlk Yardım

1 ay önce
18 kez görüntülendi

Kulak ve Buruna Kaçan Yabancı Cisimlerde İlk Yardım

Kulak ve buruna kaçan cisimler kanama veya diğer olumsuzluklara neden olabileceği için batan cisim asla ve asla hemen çıkartılmaz. Yapılması gereken ilk şey kişinin hemen bir sağlık kuruluşuna götürülmesidir.

ModaVeKadinlar Burunda Yabancı Cisim Varlığında İlk Yardım

• Buruna kaçan yabancı cisim iyi bir aydınlatma yani ışık altında iyi bir şekilde görülebiliyor ise yapılması gereken ilk şey kişiye burnundan çok hızlı bir şekilde nefes vermesi söylenmesidir. Kişi hızlı bir şekilde nefes vermeden önce kapalı olmayan burun deliği güzel bir şekilde kapatılmalıdır. Bu uygulama yabancı cismin hemen çıkmasını sağlayabilir.
• Yukarıda anlatılan şekilde yabancı cisim hala çıkmamış ise kişi bir an önce kulak, burun, boğaz kliniği olan bir sağlık kuruluşuna götürülmelidir.

• Burunun içine kesinlikle sivri uçlu ya da kesici cisimler ile müdahale edilmemelidir.

• Yabancı cismi çıkarmak amacı ile su kesinlikle kullanılmaz. Su hem kişiye rahatsızlık verebilir hem de yabancın cisimlerin boyutlarının genişlemesine neden olabilir.
Yabancı cisim kulağın içerisinde derine gitmiş ise kendi imkânlarınız ile çıkartmaya çalışmayın hemen bir sağlık kuruluşuna gidin.

• Hassas yapılara zarar verebileceğinden kulağın içine su ya da herhangi bir sıvı akıtılmaz ya da dökülmez.

• Kulağın içindeki cismi çıkartmak için kesici ya da delici herhangi bir nesne kullanılmaz.ModaVeKadinlar

Our Score

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 5]

Kulak ve Buruna Kaçan Yabancı Cisimlerde İlk Yardım Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık