Meme ve kalça estetiği | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Meme ve kalça estetiği

1 ay önce
16 kez görüntülendi

Meme ve kalça estetiği

Meme ve kalça estetiği için illaki bıçak altına yatmanız gerekmiyor. Dolgu estetiğiyle de meme ve kalçanızda istediğiniz formu kazanabilirsiniz.

Güzel görünmek ve hissetmek emek ister. Güzel haber, son günlerde estetik dünyasında gelişen teknikler, bu emeği en kolay ve basit biçimde programa başlıyor. Kesi ve genel anestezi sebebiyle meme ve popo estetiğine karşı çekimser duruşunuzu Aquafilling programıyla alt üst edebileceğinizi biliyor muydunuz? Ameliyat olmadan meme ve kalça biçiminizi olmasından daha çekici hale getirebilirsiniz. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Op. Dr. Mehmet Haşim Güner, Aquafilling ile ilgili merak ettiğimiz soruları cevapladı.

Basitçe tarif etmek gerek görülürse, Aquafilling nedir?
Aquafilling; sentetik lineer poliamidden oluşan üç boyutlu moleküler bir yapıya sahip. Ayrıca matriks içinde hapsedilmiş, normal yüzde 0,9 fizyolojik sodyum klorid çözeltisinin deposu olarak hareket eden bir hidrofilik jel. Yüzde 98’i sudan oluşuyor ve yüzde 2’si poliamid maddesi içeriyor. Bu iki anahtar etmen, Aquafilling’in temel belirleyici öğelerindan. Yüze uygulanan dolgu​ maddeleri gibi yumUşak ve esnek olduğu için dokularla uyumlu. Uygulamanın yüzde 98’inin su içermesi ve vücudumuzdaki su miktarının üçte ikisi arasında bir değerde olması değerlendirildiğinde; insan dokularıyla ahenka sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aquafillling maddesi, pozitif yükü vasıtası ile dokulardaki​ esnekliği, dyetişkinluğu, sıkılığı sağlayan kolajen ve elastin gibi negatif yüklü molekülleri çekerek, uzun süreli dyetişkinluk ve esneklik sağlıyor.

Ameliyat gerektirmeyen bu yöntem hangi bölgelere, nasıl uygulanıyor?
Günümüzde bilhassa kalça ve göğüs büyütmede sıkça kullanılıyor. Göğüse ait gelişim sorunlulukları, ufak göğüs yapısı, hafif sarkık memelerin​ toparlanmasında, asimetrik meme tedavisinde bu teknikden yardım alınıyor. Meme haricinde; popo büyütme, biçimlendirme, bacak estetiğinde, ayak bileklerinin kalınlaştırılmasında, baldırların büyütülmesinde, eğri ya da biçimsiz bacak vakalarında, asimetrik görüntülerin giderilmesinde de uygulanıyor. Kısacası, doku desteği gereken bölgelerde kullanılabiliyor.

Ameliyatlı göğüs büyütmeye göre hangi hususta üstünlüklar sağlıyor?​
En önemli üstünlüklerindan birisi, anestezi gerektirmedİdeal koşullar sağlanabilmesi durumunda muayenehane şartlarında bile yapılabilecek bir prosedür olması. Hastanede yatış gerektirmiyor. Hasta prosedürden sonra günlük yaşantısına dönebiliyor. Cerrahi operasyon olmak ve implant istemeyen hastalarımız için alternatif seçenek oluyor. Aquafilling yaptırdıktan sonra konulan ölçüye mahkum kalmadan, istenildiği zamanda ilaveler yapma imkânı veriyor. Enjeksiyon yapılan bölgede herhangi bir yıkım​ ve​ ​alerjik tepki olmuyor. YumUşak dokulara ahenk sağlayabilen yapıda olduğu için vücuda ahenk sağlıyor. Yüzde 98’inin su olduğundan kaynaklı güvenlik profili çok​ yüksek.​ ​Doğal bir görünüm ortaya menfaatiyor, uygulandığı​ bölgelerde bir bütün durumunda kalıyor. Parçalanmıyor, diğer dokulara sızmıyor, vücut sıvılarıyla diğer bölgelere taşınmıyor ve iz bırakmıyor.

Slim and perfect white skinned woman body. Slim and toned young female body. An example of slender figure for sport, fitness or plastic surgery and esthetic cosmetology.


Peki kalça büyütmede hangi faktörler dikkate alınarak uygulama gerçekleştiriliyor?
Aquafilling, diğer estetik programlarına göre basit ve hızlıca uygulanabilen bir prosedür. Diğer estetik programlarında olduğu gibi genel anestezi yapılmasına gerek olmuyor. İşlem yapılacak olan bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. Dolgu prosedürü öncesinde, hekim tarafından uygulama yapılacak bölgelere ne kadarlık bir dolgu prosedürü yapılacağı belirleniyor. Bu hususta hasta bilgilendirmesi yapılıp, onayı alınıyor.​ Hastanın prosedür yapılacak bölgede yakın zamanda bir enfeksiyon​ ​geçirmemesi, yakın saatlerde herhangi bir enjeksiyon yaptırmamış olması güvenlik açısından önemli. Hastanın kalça bölgesinde bir kanser hikâye sü ya da kansere bağlı geçirilmiş bir cerrahisi varsa, hastanın takibinde karmaşa oluşmaması için bu kişilere uygulama yapılmaması gerekiyor. Uygulama kısa​ süren bir prosedür olmasından, dolgu yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanıyor. Devamında dolgu maddesi büyütme prosedürü yapılacak olan bölgeye enjekte ediliyor. Arzu edilen büyüklüğe ulaşıldığında prosedür sonlanıyor.

Kalıcılığından söz edecek olursak… Tekrarı gerekiyor mu?
Aşağı yukarıya beş-sekiz yıla kadar kalıcılık sağlanıyor. Bölgeye ve kişinin vücut yapısına göre bu süreler değişebiliyor. Şu zamana kadar yapılan prosedürler sonrasında vücutta herhangi bir yan etki görülmedi. Hızlı bir erime süreci yok, hacim çok yavaş bir biçimde azalıyor. Hastalarımızın kendi gözlemledikleri hacim kaybına bağlı, erime süresini beklemeden, istekleri doğrultusunda daha düşük miktarlarda ek programlar yapılabiliyor.

Uygulama sonrasında iyileşme süreci nasıl ilerliyor?
İşlem sonrası, bölgede hafif ödem ya da kızarıklık olabiliyor. Bu etkiler ilerleyen günlerde kısa sürede geçiyor. Yapılan madde miktarı ile söz konusu etkilerin görülme oranı beraber artıyor. İşlemi takip eden yedinci günde Aquafilling maddesinin doku entegrasyonu tamamlanıyor ve maksimum etkisini göstermeye başlıyor. Uygulama sonrasında bir hafta boyunca ağır sportif faaliyetlerden kaçınmak gerekiyor.

Uygulamayı önermediğiniz bir grup var mı?
Lupus ve sedef gibi cildi tutan sistemik hastalığı olanlara, kanama sorunluluğuna sahip kişilere ve kanser hastalarına önermiyoruz.

Göğüse uygulanan Aquafilling, gebelikte riskli durumlar oluşturuyor mu?
Hamilelik sürecinde olumsuz bir etkisi saptanmadı. Yetkisi bulunmayan ya da plastik cerrah olmayan kişilerin Aquafilling uygulaması halinde, meme dokusu yerine süt bezlerine yoğun olarak dolgu uygulanırsa süt kanalları tıkanabiliyor. Dolayısıyla emzirme döneminde meme dokularında enfeksiyon ortaya çıkabiliyor.

ModaVeKadinlar

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık