Adet öncesi ağrı ve rahatsızlıkları önleme yolları | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.35 TL

Adet öncesi ağrı ve rahatsızlıkları önleme yolları

1 ay önce
11 kez görüntülendi

Adet öncesi ağrı ve rahatsızlıkları önleme yolları

Adet öncesi ağrı ve rahatsızlıkları önleme yolları

Premenstrüel sendrom olarak tanıdığımız adet dönemi öncesindeki gerginlik, karın ve baş ağrısı, huzursuzluk, iştah artması şeklinde ortaya çıkan çeşitli şikâyetleri beslenmenize dikkat ederek önleyebilirsiniz.

Adet öncesi döneminde meydana gelen şikâyetler her kadının ortak problemidir. Vücudun hormon değişikliklerine gösterdiği tepkinin sonucu olarak ortaya çıkan bu sorunları fiziksel, psikolojik ve beslenmeyle ilgili olmak üzere üç ana grupta toplamak mümkün.

Her kadının adet öncesi dönemde yaşadığı hormon dengesizliklerine verdiği tepkiler farklı şekilde gerçekleşiyor; çünkü hormon aktivitesi stres ve beslenmeden önemli ölçüde etkileniyor.

Üretilen hormonlar kadınların hem duygularına hem de davranışına yansıyor. Uzmanlar, adet öncesi şikâyetlerini ortadan kaldırmak için kadınların beslenmelerine dikkat etmesi gerektiğini vurguluyor.

Hafif bir kahvaltıyla güne başlamak, günde mutlaka bir bardak süt içmek, kızartmalardan ve baharatlı yiyeceklerden kaçınmak, çok tuzlu beslenmemek, bol sebze ve meyve tüketmek özellikle yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

Gün boyunca alınan içeceklere de dikkat etmek önem taşıyor. Adet öncesi dönemde şikâyetleri artırdığından dolayı kafein ve kafeinli içecekler uzmanlar tarafından önerilmiyor. Bu yüzden çay, kahve, kola ve kolalı içecekleri az miktarda tüketmeye ve bunun yerine bol su içmeye özen göstermekte fayda var.ModaVeKadinlar

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık