Genital bölge temizliği nasıl yapılır bu hataya düşmeyin! | Moda ve Kadınlar Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey Moda ve Kadınlar,Gelinlik, Dekorasyon,Kadina Dahil hersey
DOLAR: 5.76 TL
EURO: 6.36 TL

Genital bölge temizliği nasıl yapılır bu hataya düşmeyin!

1 ay önce
13 kez görüntülendi

Genital bölge temizliği nasıl yapılır bu hataya düşmeyin!

Genital bölge temizliği nasıl yapılır bu hataya düşmeyin!


Genital bölge temizliği hijyen ve sağlık açısından oldukça önemli bir konudur. Doğru bir şekilde temizlenmediğinde yanma, kaşıntı, kötü koku gibi hoş olmayan, zor durumda bırakacak sorunlarla karşı kaşıya gelebilirsiniz. Bu nedenle genital bölge temizliği yaparken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor? Peki genital bölge temizliği nasıl yapılır? Genital temizlik yapılırken nelere dikkat etmek gerekir? İşte tüm merak ettiklerinizin cevabı ModaVeKadinlar

SENTETİK İÇ ÇAMAŞIRLARINI TERCİH EDİN

Genital bölgenizin enfeksiyon kapmaması için giydiğiniz iç çamaşırının sentetik olmamasına dikkat etmelisiniz. Pamuklu çamaşırları giymeyi deneyin.Bu şekilde genital bölgeniz nefes alabilecektir. Dar pantolonlarda o bölgeye zarar vermektedir. Bu nedenle sizi sıkmayacak geniş ve rahat pantolon giymeye özen göstermelisiniz.

TEMİZLİĞİNİZİ ÖNDEN ARKAYA DOĞRU YAPIN

İdrarınızı yaptıktan sonra ya da büyük abdest sonrası mutlaka su ile o bölgeyi temizleyin. Temizlenme her zaman için önden arkaya doğru yapılmalıdır. Ancak bölgenin nemli kalmaması için taharet sonrası yumuşak, kokusuz ve beyaz renkli tuvalet kağıtları ile iyi bir kurulama yapılmalıdır.

İYİCE KURULAMAYA DİKKAT EDİN

Banyo sonrası iyice kurulamaya dikkat edin. Özellikle fön makinasıyla kurutmanız sizi mantar enfeksiyonlarından koruyacaktır.

ASLA SABUN SÜRMEYİN

Genital bölgenizi yıkarken sadece su kullanın. Asla sabun sürmeyin. Sabun PH dengesini bozmaktadır. Bu da genital bölgenin florasını bozarak mantar enfeksiyonlarına yol açmaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık